0

Порошок без фосфатів: екологічно чистий миючий продукт

У виробництві побутової хімії використовують фосфат натрію, фосфат кальцію і фосфат калію. Вони призначені для пом'якшення водопровідної води, для захисту деталей пральних машин від корозії і накипу і т.д. Самі по собі фосфати не є настільки шкідливими, як в поєднанні з ПАР (поверхнево-активними речовинами). Основне застосування ПАР - в якості активного компонента миючих засобів, шампунів, зубних паст, лосьйонів, тоніків і інших продуктів.

Основне завдання фосфатних сполук з ПАР - зробити воду м'якше для поліпшення миючих властивостей води. Тому більшість миючих засобів, що реалізуються в нашій країні, містять фосфати.

ШКОДА ВІД ФОСФАТІВ І ПАР

ПАР мають властивість накопичуватися в організмі людини. Вони потрапляють в кров через шкіру при пранні, митті посуду або з випраного одягу. ПАР зберігаються на клітинних мембранах, покриваючи їх тонким шаром, і при певній концентрації викликають порушення найважливіших біохімічних процесів і саму цілісність клітини. В першу чергу, це призводить до ослаблення імунної системи (внаслідок ураження лімфоїдної тканини). Організм перестає боротися з вірусами, бактеріями, паразитами, що в підсумку призводить до хвороб - алергій, порушень властивостей крові, пошкоджень легенів і печінки, і далі за списком ... аж до ураження клітин мозку і ракових захворювань!

Фосфати негативно впливають на шкіру - знежирюють її і помітно знижують її бар'єрні функції (змінюється рівень рН, вміст ліпідів, загальна кількість амінокислот), що, в свою чергу, створює умови для проникнення в організм токсичних сполук і важких металів. Після контакту зі шкірою фосфати потрапляють у кров, змінюючи процентне співвідношення гемоглобіну, білка, структуру і щільність сироватки крові. Це призводить до погіршення роботи внутрішніх органів, викликає порушення обміну речовин, загострення хронічних захворювань і виникнення нових. Одними з найбільш небезпечних наслідків отруєння цими речовинами є рак і безпліддя. А для вагітних - низька вага новонароджених, вроджені травми, алергії у дитини, пухлини і пошкодження шлунково-кишкового тракту.

БЕФОСФАТНІ ПОРОШКИ, що це?

У безфосфатних пральних порошках фосфати заміняють біологічно інертними, екологічно безпечними речовинами - цеолітами. Крім того, багато виробників випускають порошки, створені на основі екологічно чистих речовин: деревини, крохмалю, бавовни, рослинних масел, соди і т.д.

Такий порошок екологічно безпечний, не викликає алергічних реакцій, без запаху. Відмінно дезінфікують білизна, знищуючи бактерії і хвороботворні організми. Максимально придатний для прання дитячої білизни та одягу для новонароджених.

 

Купити безфосфатні порошки Виможете в нашому каталозі.