Якісний миючий засіб повинен відповідати наступним вимогам:
✔ добре пінитися: від кількості піни залежить економічність його витрачання;
✔ бути розфасованим в безпечну упаковку, щоб дитина не змогла її відкрити, розлити або випити / проковтнути;
✔ не викликати алергію і бути максимально безпечним для здоров'я. Добре, якщо в його складі присутні речовини, що знімають подразнення і пом'якшують шкіру рук (силікон, гліцерин, алое вера).
Засоби для ручного миття посуду бувають 2 видів:
Рідина / гель - зручна в експлуатації, добре очищає посуд навіть у холодній воді, приємно пахне, пом'якшує шкіру рук. Такий миючий засіб економічний: кілька крапель рідини дає рясну піну. Однак рідкі засоби дуже погано змиваються з поверхні посуду, в результаті чого на ній залишаються токсичні речовини.
Порошок (абразив) - ефективний миючий засіб, який підійде не тільки для миття посуду, але і для чищення раковини. У разі потрапляння на шкіру порошок не вбирається.
Недоліками цього виду миючого засобу є крихкість, застрявання дрібних частинок в мікротріщинах посуду, що ускладнює їх видалення при полосканні і наявність у складі отруйного А-ПАР (аніонної поверхнево-активної речовини). Сам порошок також може дряпати посуд.
Важливо: рідкі та гелевидні засоби добре підійдуть для посуду з незначними забрудненнями, а ось для більш серйозних забруднень оптимальним вибором стануть порошкоподібні препарати.
Зверніть увагу:
не бажано мити срібний або тендітний посуд засобами, якщо на їх упаковці немає відповідних написів;
посуд з нержавіючої сталі і кераміки погано переносить використання порошків: вони дряпають його поверхню;
оптимальний варіант для скляного посуду - рідкі миючі засоби.
Придбати засоби для ручного миття посуду можна в нашому каталозі.